SOHBET ODASINA GİRİŞ YAP
menuSAYFALAR
person

Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılı kutlaması

Views: 2 Added by: azizi Haber 
Entry description:

Günün Haber özetleri Günün Haberleri Canlı yayın kayıt : 6.04.2016 Türkotv Günün Gazete Manşetleri Günün Manşetleri son 24 saat haberleri Huzur islamda Görüntülü Gazete Manşetleri Today in the press News gazete manşetleri dimle Basında bugün Gazeteler Gündemi nasıl yorumladı ? Gündemde öne çıkan başlıklarla
Günün son Haberleri Gazete Haber günün haberlerini dinle
Günün Haber özetleri : 07:00 - 07 04 2016 Canlı yayın izle türkotv

Günün Haberleri Canlı yayın izle
Günün Haberleri Canlı yayın izle 17:00 - 04.nisan.2016
Gazete manşetleri tam sayfa bu günün haberleri canlı
Günün Haberleri Canlı izle
günün haberleri son dakika
Günün Haberleri Canlı yayın izle kanal a canlı izle Spor Haberleri Canlı izle Haber Gazete Manşetleri Canlı izle seyir haber Canlı
kiralık eşyalı hazır evler sitemiz
Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Erdoğan, organizasyonda emeği geçen Kültür ve Turizm Bakanlığına ile tüm ekibe teşekkür ederek, Kut'ül Amare'yi ve unutturulmaya çalışılan tüm zaferleri millete, özellikle de yeni nesillere anlatmaya yönelik her çabayı takdirle karşıladığını, desteklediğini belirtti
Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: (3)- "Şu anda DAİŞ terör örgütü, Şebab, bunun yanında El Kaide, sayabildiğiniz kadar sayın. Bunlar öldürürken ne diye öldürüyor? Kilis'e atarken roketlerini ne diye atıyor? 'Allahuekber' diyerek atıyor. Peki şehit olanlar kim, ölenl
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda DAİŞ terör örgütü, Şebab, bunun yanında El Kaide, sayabildiğiniz kadar sayın. Bunlar öldürürken ne diye öldürüyor? Kilis'e atarken roketlerini ne diye atıyor? 'Allahuekber' diyerek atıyor. Peki şehit olanlar kim, ölenler kim? Onlar da 'Allahuekber' diyerek ölen benim kardeşim. Bunu neyle izah edebilirler? Hiçbir şeyle izahı mümkün değil." dedi.

Erdoğan, Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılı dolayısıyla düzenlenen anma programında Kut valisinin ve Kut'tan misafirlerin yer aldığını dile getirerek, "Kardeşlerimize, Cumhurbaşkanı sıfatıyla şahsım, ülkem, milletim adına 'Hoşgeldiniz' diyorum" ifadesini kullandı.

Büyük önem arz eden 3 fitneden ilkini "mezhepçilik" olarak açıklayan Erdoğan, hassas olmak gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şiilik, Sünnilik... Bizi bu anlamda İslam dünyası içerisinde parçalamaya, yıkmaya çalışıyorlar. Bizim Şiilik diye bir dinimiz yok. Bizim Sünnilik diye de bir dinimiz yok. Bizim bu noktada tek dinimiz İslam'dır. Bizi birleştiren yapı odur. Kim ki İslam'ı bir kenara koyarak, Şia taassubu içerisindeyse, Sünnilik taassubu içerisindeyse, o, Müslümanlara ihanet içerisindedir. Şu anda DAİŞ terör örgütü, Şebab, bunun yanında El Kaide, sayabildiğiniz kadar sayın. Bunlar öldürürken ne diye öldürüyor? Kilis'e atarken roketlerini ne diye atıyor? 'Allahuekber' diyerek atıyor. Peki şehit olanlar kim, ölenler kim? Onlar da 'Allahuekber' diyerek ölen benim kardeşim. Bunu neyle izah edebilirler? Hiçbir şeyle izahı mümkün değil" diye konuştu.

İkinci fitnenin "ırkçılık" olduğunu belirten Erdoğan, İslam'da ne Arabın Arap olmayana ne Arap olmayanın Araba üstünlüğü bulunduğunu, üstünlüğün ancak takva ile olduğunu anlattı.

Erdoğan, "Bunlar ne yazık ki bizi böldüler, parçaladılar. Ülkemde, Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Gürcüsü, Abazası, Romanı, Boşnağı, bizim aramızda üstünlük olabilir mi? Biz yaratılanı yaratandan ötürü sevmeyi anlamış, bunu yürüten bir milletiz. Asla ırkçılık taassubu içerisinde de olamayız" dedi.

Üçüncü fitnenin "terör" olduğuna işaret eden Erdoğan, Türkiye'nin şu anda terörle mücadele ettiğini, askerden, polisten, koruculardan şehitler olduğunu hatırlattı.

Recep Tayyip Erdoğan, salonda askerler bulunduğu ve aralarında geleceğin asker adayı öğrenciler olduğunu da dile getirerek, şöyle devam etti:

"Yarının Mehmetlerine de bugünün Mehmetlerine de şöyle sesleniyorum; Sizler, kutsal peygamber ocağının mensuplarısınız. Dünyada hiçbir ülkede askerine 'Mehmetçik' diyen bir başka ülke yoktur. Bu küçük Muhammed anlamında Mehmetçik'tir. Şehadet sıradan bir olay değildir, peygamberlik makamından sonra en yüce makamdır. Birileri bunu speküle edebilir ama ben inanıyorum ki benim askerim, benim asker, polis kardeşim, korucum, bu yola çıkarken, bu aşkla, bu inançla çıkmıştır. Annelerimiz, babalarımız 'Kınalı kuzu'yu kime derdi? Kınalı kuzu, askere gidene... Ona kınayı yakarlar ve kınalı kuzusuna 'Git oğlum git, ya gazi ol ya şehit' derdi. Bir de kınayı nerede yakardık? Düğünden önceki kına gecesinde adaya yani gelinimize yakardık. Bizde anlayış bu. Böyle çıkmışız bu yola, böyle yürüyoruz. 'Ey şehit oğlu şehit, isteme benden makber / Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber'. Böyle bir tablo. Malum yoğun şekilde yapılan operasyonlar var. Kardeşlerim, bu operasyonların muzaffer ordusu, muzaffer komutası sizlersiniz. Hiç bundan endişeniz olmasın. Er veya geç bu operasyonlardan zaferle çıkacak ve bu vatan topraklarında biz hainlere operasyon yaptırmayacağız. İnşallah Bağdat'ın da Şam'ın da kadim tarihi ilişkilerle kardeşlik duygularıyla bağlı olduğumuz diğer beldelerin de yeniden barışa, huzura kavuştuğu, yeniden ilimde, fende edebiyatta, dünyanın sembol şehirleri haline geldiği günleri hep birlikte inşa edeceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, organizasyonda emeği geçen Kültür ve Turizm Bakanlığına ile tüm ekibe teşekkür ederek, Kut'ül Amare'yi ve unutturulmaya çalışılan tüm zaferleri millete, özellikle de yeni nesillere anlatmaya yönelik her çabayı takdirle karşıladığını, desteklediğini belirtti.

Futurama Osmanlı'nın çoğulcu yapısını Zafer dönüştüren politik fitneler bizi ayrılmaz birer parça omuz olarak gördüğümüz bu topraklar. Fiziki sınırlarımız Ayrılmış olabilir ama gönül sınırlarımız hiçbir zaman ayrılmadık kutlama resmi tarih söyleminin bir başka önü. Tuzlu su olan Birinci Dünya Savaşı'nda Araplar bizi arkamızdan vurdu yalanını ortaya koyan en bariz örnek? Fitne bizim için çok büyük önem arz ediyor. Bunlardan bir tanesi mezhepçilik fitnesidir burada asasasasas olmamız gerekiyor. Şiilik sünnilik. E bizi bu anlamda İslam dünyası içerisinde parçalamaya yıkmaya çalışıyorlar. Kardeşlerim bizim Şiilik diye bir dinimiz yok. Bizim sünnilik diye de bir dinimiz yok. Zim bu noktada tek Dinimiz İslam ve bizi birleştiren yapıodu kim ki İslam'ı bir kenara koyarak. Sivas Asude içerisindeyse sünnilik taassubu içerisindeyse o Müslümanlara ihanet şimdi şu anda terör örgütü Şebap? Bunun yanında El Kaide Bunlar öldürürken. Allahu Ekber diyerek.
Bizim dinimizde.
Şu. Şekilde malum. Yapılan operasyonlarla. Kardeşlerim bu operasyonların Muzaffer ordusu Muzaffer komutası sizlersiniz. Hiç Bunlar endişeniz olmasın veya bu vatan topraklarında operasyon.
Kitle bizim için çok büyük önem arz ediyor. Bunlardan bir tanesi mezhepçilik fitnesidir. Burada asasasas olmamız gerekiyor. Şiilik sünnilik. E bizi bu anlamda İslam dünyası içerisinde parçalamaya yıkmaya çalışıyorlar. Kardeşlerim bizim Şiilik diye bir dinimiz yok. Bizim sünnilik diye de bir dinimiz yok. Izim bu noktada tek Dinimiz İslam.
Bizi birleştiren yapıodu. Im ki İslam'ı bir kenara koyarak. Sivas Asude içerisindeyse sünnilik taassubu içerisindeyse o Müslümanlara ihanet şimdi şu anda terör örgütü? Bunun yanında öldürürken.
Peki. Şebap. Bunun yanında El Kaide öldürüyor. Kilise. Atarken roketlerinin ediyor Allahu Ekber diyerek atıyor şehit olanlar kim. Ölenler kim onlar da Allahu Ekber diyerek ölen benim kardeşim. Benim ikinci fitne ırkçılık. Bizim dinimizde ne Arabın Arap olmayana Arap olmayanın araba üstünlüğü yoktur üstünlük ancak Takva iledir. Ama bunlar ne yazık ki bizi böldüler parçaladılar. Ülkemde türkü Kürdü lazı çerkezi gürcüsü abazası romanı boş da bizim aramızda üstünlük olabilir mi Biz Yaradılanı yaradandan. Anlamış bunu yürüten belirli.
Irkçılık taassubu içerisinde de olamayız ve üçüncü fitne O da Terör? Şu anda terörle bir mücadelenin içersinde? Ve işte şehitlerimiz. Askerden şehitlerimiz polisten şehitlerimiz var koruculardan şehitlerimiz var. Fakat ben şu anda karşımda askerimizi görüyorum ve ben. Yarının Mehmet yerine de bugünün Mehmet kerimede şöyle sesleniyordu. Sezer Kutsal peygamber ocağının mensuplarısınız. Dünyada hiçbir ülkede askerine Mehmetçik diyen bir başka ülke yok. Bu küçük Muhammed anlamına Mehmetçik.
Şehadet sıradan bir olay değildir peygamberlik makamından sonra en yüce makam. Birileri bunu edebilir Ama ben inanıyorum ki. Benim askerim benim asker kardeşim polis kardeşim Korucu Bu yola çıkarken bu aşkla Bu inançla çıkmıştır biliyorsun. Tarihte annelerimiz babalarımız Kınalı Kuzu.
Askere gidene.
Askere gidene ona kınayı yaka peygamberlik makamından sonra en yüce makam.
Ben inanıyorum ki. Benim askerim benim asker kardeşim polis kardeşim Korucu Bu yola çıkarken bu aşkla Bu inançla çıkmıştır biliyorsunuz. Biz tarihte annelerimiz babalarımız Kınalı Kuzu hükmederdi. Kınalı Kuzu Evet askere gidene ona kınayı Yakarlar ve kınalı kuzum sana Git oğlum git ya Gazi ol ya şehit. Birde kınayı nerede yakardı Düğünden önceki kına gecesinde. Yani.
Avucunu açmış duruyor gelinimize yakar. Bizde anlayış bu böyle çıkmış böyle. Ve. Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber sana ağuşunu açmış duruyor peygamber böyle bir şekilde malum. Yapılan operasyonlarla" kardeşlerim bu operasyonların Muzaffer ordusu Muzaffer komutası" hiç bunları endişeniz olmasın" bu operasyonlardan zaferle çıkacak" vatan topraklarında bir hainlere operasyon yaptı"

Language: Русский