SOHBET ODASINA GİRİŞ YAP
menuSAYFALAR
person

Gazete Manşetleri : 30 04 2016

Views: 1 Added by: azizi Haber 
Entry description:

Günün Haber özetleri Günün Haberleri Canlı yayın kayıt : 6.04.2016 Türkotv Günün Gazete Manşetleri Günün Manşetleri son 24 saat haberleri Huzur islamda Görüntülü Gazete Manşetleri Today in the press News gazete manşetleri dimle Basında bugün Gazeteler Gündemi nasıl yorumladı ? Gündemde öne çıkan başlıklarla
Günün son Haberleri Gazete Haber günün haberlerini dinle
Günün Haber özetleri : Gazete Manşetleri : 30 04 2016 Canlı yayın izle türkotv

Günün Haberleri Canlı yayın izle
Günün Haberleri Canlı yayın izle 17:00 - 04.nisan.2016
Gazete manşetleri tam sayfa bu günün haberleri canlı
Günün Haberleri Canlı izle
günün haberleri son dakika
Günün Haberleri Canlı yayın izle kanal a canlı izle Spor Haberleri Canlı izle Haber Gazete Manşetleri Canlı izle seyir haber Canlı
kiralık eşyalı hazır evler sitemiz

Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılı

Osmanlı'nın çoğulcu yapısını Zafer dönüştüren politik fitneler bizi ayrılmaz birer parça omuz olarak gördüğümüz bu topraklar. Fiziki sınırlarımız Ayrılmış olabilir ama gönül sınırlarımız hiçbir zaman ayrılmadık kutlama resmi tarih söyleminin bir başka önü. Tuzlu su olan Birinci Dünya Savaşı'nda Araplar bizi arkamızdan vurdu yalanını ortaya koyan en bariz örnek? Fitne bizim için çok büyük önem arz ediyor. Bunlardan bir tanesi mezhepçilik fitnesidir burada asasasasas olmamız gerekiyor. Şiilik sünnilik. E bizi bu anlamda İslam dünyası içerisinde parçalamaya yıkmaya çalışıyorlar. Kardeşlerim bizim Şiilik diye bir dinimiz yok. Bizim sünnilik diye de bir dinimiz yok. Zim bu noktada tek Dinimiz İslam ve bizi birleştiren yapıodu kim ki İslam'ı bir kenara koyarak. Sivas Asude içerisindeyse sünnilik taassubu içerisindeyse o Müslümanlara ihanet şimdi şu anda terör örgütü Şebap? Bunun yanında El Kaide Bunlar öldürürken. Allahu Ekber diyerek.
Bizim dinimizde.
Şu. Şekilde malum. Yapılan operasyonlarla. Kardeşlerim bu operasyonların Muzaffer ordusu Muzaffer komutası sizlersiniz. Hiç Bunlar endişeniz olmasın veya bu vatan topraklarında operasyon.
Kitle bizim için çok büyük önem arz ediyor. Bunlardan bir tanesi mezhepçilik fitnesidir. Burada asasasas olmamız gerekiyor. Şiilik sünnilik. E bizi bu anlamda İslam dünyası içerisinde parçalamaya yıkmaya çalışıyorlar. Kardeşlerim bizim Şiilik diye bir dinimiz yok. Bizim sünnilik diye de bir dinimiz yok. Izim bu noktada tek Dinimiz İslam.
Bizi birleştiren yapıodu. Im ki İslam'ı bir kenara koyarak. Sivas Asude içerisindeyse sünnilik taassubu içerisindeyse o Müslümanlara ihanet şimdi şu anda terör örgütü? Bunun yanında öldürürken.
Peki. Şebap. Bunun yanında El Kaide öldürüyor. Kilise. Atarken roketlerinin ediyor Allahu Ekber diyerek atıyor şehit olanlar kim. Ölenler kim onlar da Allahu Ekber diyerek ölen benim kardeşim. Benim ikinci fitne ırkçılık. Bizim dinimizde ne Arabın Arap olmayana Arap olmayanın araba üstünlüğü yoktur üstünlük ancak Takva iledir. Ama bunlar ne yazık ki bizi böldüler parçaladılar. Ülkemde türkü Kürdü lazı çerkezi gürcüsü abazası romanı boş da bizim aramızda üstünlük olabilir mi Biz Yaradılanı yaradandan. Anlamış bunu yürüten belirli.
Irkçılık taassubu içerisinde de olamayız ve üçüncü fitne O da Terör? Şu anda terörle bir mücadelenin içersinde? Ve işte şehitlerimiz. Askerden şehitlerimiz polisten şehitlerimiz var koruculardan şehitlerimiz var. Fakat ben şu anda karşımda askerimizi görüyorum ve ben. Yarının Mehmet yerine de bugünün Mehmet kerimede şöyle sesleniyordu. Sezer Kutsal peygamber ocağının mensuplarısınız. Dünyada hiçbir ülkede askerine Mehmetçik diyen bir başka ülke yok. Bu küçük Muhammed anlamına Mehmetçik.
Şehadet sıradan bir olay değildir peygamberlik makamından sonra en yüce makam. Birileri bunu edebilir Ama ben inanıyorum ki. Benim askerim benim asker kardeşim polis kardeşim Korucu Bu yola çıkarken bu aşkla Bu inançla çıkmıştır biliyorsun. Tarihte annelerimiz babalarımız Kınalı Kuzu.
Askere gidene.
Askere gidene ona kınayı yaka peygamberlik makamından sonra en yüce makam.
Ben inanıyorum ki. Benim askerim benim asker kardeşim polis kardeşim Korucu Bu yola çıkarken bu aşkla Bu inançla çıkmıştır biliyorsunuz. Biz tarihte annelerimiz babalarımız Kınalı Kuzu hükmederdi. Kınalı Kuzu Evet askere gidene ona kınayı Yakarlar ve kınalı kuzum sana Git oğlum git ya Gazi ol ya şehit. Birde kınayı nerede yakardı Düğünden önceki kına gecesinde. Yani.
Avucunu açmış duruyor gelinimize yakar. Bizde anlayış bu böyle çıkmış böyle. Ve. Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber sana ağuşunu açmış duruyor peygamber böyle bir şekilde malum. Yapılan operasyonlarla" kardeşlerim bu operasyonların Muzaffer ordusu Muzaffer komutası" hiç bunları endişeniz olmasın" bu operasyonlardan zaferle çıkacak" vatan topraklarında bir hainlere operasyon yaptı"

Language: Русский