SOHBET ODASINA GİRİŞ YAP
menuSAYFALAR
person

Erdoğan'dan Bir Vize Mesajı Daha 50 Yıllık Bıkkınlık Bir Nebze Olsun Giderilsin

Views: 1 Added by: azizi Haber 
Entry description:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vize muafiyetinin, Türkiye'nin 50 yılı aşkın bir süredir AB kapısında bekletilmesiyle oluşan bıkkınlığı bir nebze olsun gidermesini umuyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9 Mayıs "Avrupa Günü" dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Geçtiğimiz cuma günü bir açılış töreninde yaptığı konuşmada "AB vize için 'terörle mücadele yasasını değiştireceksiniz' diyor. Siz önce AB Parlamantosu önünde çadır kuranlara karşı zihniyetinizi niye değiştirmiyorsunuz? Biz yolumuza gidiyoruz, siz de yolunuza gidin. Kiminle anlaşabiliyorsan onunla anlaş." diyerek AB'ye rest çeken Erdoğan, bugünkü mesajında daha yumuşak mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yazılı mesajında, "Türkiye olarak AB'nin terörle mücadele konusunda daha kararlı bir tutum sergilemesi gerektiğini düşünüyoruz. Yürürlüğe girmesi hususunda anlaşılmış olan vize muafiyetinin, Türkiye'nin 50 yılı aşkın bir süredir AB kapısında bekletilmesiyle oluşan bıkkınlığı bir nebze olsun gidermesini, verilen sözlerin tutulması yönünde olumlu bir adım olmasını, katılım sürecini hızlandırmasını ümit ediyorum.

Türkiye, yaşanan acıların tekrarlanmaması ve mevcut sorunlara kalıcı çözümler bulunması için AB ile işbirliği içinde çalışmalarına devam edecektir." dedi.

Language: Русский